GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

Son yorumlar

İlledelinux Lxde 32bit kullanıma hazır

 


Eski ve zayıf makineler için daha önce paylaşmış olduğum JWM kalıpları son derece sade olduğu için bazı kullanıcılar kullanmakta zorluk çektiklerini söylediler. 

Bunun üzerine hem zayıf makineler için olsun hem kolayca kullanılabilsin arayışında bu çalışmayı inşa ettim.

Lxde masaüstü olmasının yanısıra hafif olması için tasarlanmış. Openbox pencere yöneticisi, Pcmanfm dosya yöneticisi, kendi paneli ve kendi araçlarıyla entegre olmuş, hızlı hafif ve sade bir masaüstü. Zaten 220 MB RAM kullanıyor olması da bunun en açık göstergesi.


"İlledelinux Lxde 32bit" temel bilgileri


Debian Buster (non-free) tabanlı.

Debian varsayılan Kernel: 4.19.0-16-686.

İşlemci mimarisi 32 bit (i386, i486, i586, i686).

Calamares kurucu ve ayrıca klasik kurulum.

Sürüm adı Kuzu

Sürüm numarası 01.01

Sistem teması Adapta.

İkon tema Delight.

Masaüstü Lxde.

Ram kullanımı ortalama 220 MB.

Kurulu disk boyutu 9 GB.

Siklet hafif.

Kurulu bazı paketler:  Pcmanfm, Lxterminal, Lxpanel, Mousepad, Gparted, Grub Customizer, Gnome Screenshot, Celluloid, Arandr, Bleachbit, Chromium, Atril, Mtpaint, Hexchat, Sylpheed, Abiword, Transmission, Galculator, Guvcview, Lightdm...


Hızlı kullanım ve daha derli-toplu olması amacıyla "Favorites" adında özel bir araç yaptım. Bu aracın yıldız şeklinde olan simgesini panele ekledim. Aracı kısayol eklenebilir ve kaldırılabilir şeklinde entegre ettim.

İlledelinux Tools aracı eklendi, ancak bu sürüm 32bit olduğu için desteklenmeyen 2-3 aracı kaldırdım ve yeniden düzenledim. Dosya yöneticisi sağ bağlam menüsüne birbirinden kullanışlı bir çok özellik ekledim.

Bu sürüm daha önceki sürümlerden daha çok emek isteyen bir sürümdü. Hem oldukça hafif olacak hem kullanışlı olacak, bunu başarmak için ayrı bir efor gerekiyordu. Umduğumdan daha iyi bir sonuç aldığımı söyleyebilirim.

Ayrıca bu sürümün 64 bit olanı da geliyor. Çalışmalarımı her iki işlemci mimarisi yönünde yapmıştım.

İlledelinux Lxde 32 bit umarım eski makineler için can simidi olur ve kullanışlı olması sayesinde zayıf makinesi olanların yüzünü güldürür.

1 GB Ram ve 32 bit bilgisayarlarda kullanılabilir


Buradan indirin.


İlledelinux Lxde 32bit


İlledelinux Lxde diğer görsellerBenzer konular

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler