GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

Son yorumlar

Debian tabanlılarda Windows ISO dosyası USB'ye nasıl yazılır?

 Debian, Debian tabanlı, Ubuntu, Mint, İlledelinux dağıtımlarında USB'ye Windows ISO dosyası yazdırmak isterseniz alttaki komutu uçbirime girmenizle yazılım kurulacaktır.


sudo apt install git p7zip-full python3-pip python3-wxgtk4.0 -y ; sudo pip3 install WoeUSB-ng


Sistem menüsünden simgeye tıkladığınızda parolanızı girdikten sonra üstteki pencere açılacak.

En üstteki seçenekten ISO dosyasını gösterin, en alttaki seçenekten hangi USB'ye yazdıracaksanız onu işaretleyin ve Kur tuşu ile yazdırın.


Şayet bu araç iş görmezse birebir benzer olan bir başka aracı da deneyebilirsiniz.

Bunun için alttaki komutun hepsini uçbirime girin. Daha sonra sistem menüsünden simgesine tıklayın ve yukarıda anlatıldığı gibi uygulayın.

wget http://widehat.opensuse.org/repositories/home:/Provessor/Debian_10/amd64/woeusb_3.3.1-1~obs_amd64.deb ; cd $HOME/ ; sudo dpkg -i *.deb ; echo 'y' | sudo apt install -fBenzer konular

2 yorum:

 1. Elinize sağlık, fakat WoeUSB yöntemi önerdiğim bir yöntem değil, diske yazma hızı aşırı yavaş, saatlerinizi bile alabiliyor. Çoğu kişi de bu sorundan muzdarip. Başka bir alternatif içinde rehber hazırlayabilirsiniz hocam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu olmazsa alttakini de deneyebilirsiniz. Hepsini kopyalayın uçbirime yapıştırın, kurulduktan sonra sistem menüsünden simgesine tıklayın.
   wget http://widehat.opensuse.org/repositories/home:/Provessor/Debian_10/amd64/woeusb_3.3.1-1~obs_amd64.deb ; cd $HOME/ ; sudo dpkg -i *.deb ; echo 'y' | sudo apt install -f

   Sil

Popüler