GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

Son yorumlar

İlledelinux Translate

 


Dokuz dilde sayfa çevirisi yapan bir dosya hazırladım. Bu dosyayı web tarayıcıların yer imlerine eklenmesi için html formatında hazırladım. Web tarayıcılarda Yer İmleri > Yer İmlerini İçe Aktar seçeneğiyle dosyayı yer imlerine ekliyorsunuz. Daha sonra resimde görüldüğü gibi girdiğiniz sitede hangi dile tıklarsanız site dilini o dile çevirir. Bu işlemin eklenti yerine yer imleri için olması fazladan yük bindirmeyeceği için daha makuldur. Bu işlem hem tarayıcıya yük bindirmiyor hem Chromium tabanlılar dışında olan tarayıcılara da yarıyor. Bir başka artısı da Chrome'un çevirmediği sayfaları da çeviriyor ve çevirdiği sayfanın sitesinde başka sayfaya geçtiğinde otomatikman çevirmeye devam ediyor.

Html dosyasını buradan indirin.

İlledelinux Translate
Daha önce de bahsettiğim gibi bu da siteler için yaptığım css dosyası.

Resimde görüldüğü üzere fare ile dünya simgesinin üzerine gelindiğinde bu pencere açılır. Misafirler sitenizi kendi dillerine çevirerek onlara misafirperverliğinizi göstermiş olursunuz. Dosya içeriğini sitenizde istediğiniz yere ekleyebilirsiniz, her yere uyumlu olacak şekilde hazırladım.

Buradan indirin.

İlledelinux Translate CSS

Translate-css adlı dosyanın içeriğini kopyalıyorsunuz, sitenizin ana gövdesinde uygun gördüğünüz bir yere yapıştırıyorsunuz.

Benzer konular

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler